Najważniejsze tendencje modowe na sezon zimowy 2020/2021

Obserwując to, co proponowali dyktatorzy mody jesienią bieżącego roku, można wskazać tendencje jakie będą dominować w sezonie zimowym 2020/2021. Prezentujemy najważniejsze z nich.

Duch androgyniczny

Męska stylistyka jako źródło inspiracji od wielu dziesiątków lat jest obecna w przestrzeni damskiej mody. W tym sezonie natomiast można zaobserwować bardziej odważne warianty tej tendencji. Oczywiście nie oznacza to trybu „kopiuj – wklej”. Klasyczne męskie ubiory w wydaniu dla kobiet najbardziej korzystnie prezentują się w wersji „cool” na przykład garnitur noszony z trampkami. Kobiecości również dodaje koszula luźno rozpięta. Innym zjawiskiem, które oczywiście wymaga odrębnej analizy, jest coraz częstsza asymilacja damskich atrybutów odzieżowych w modzie męskiej.

Skóra, skóra, skóra

Zauważamy powrót czarnej skóry na wybiegach pokazów mody. Ten silny trend zyskuje na popularności na ulicach, z dyskretnymi akcentami lub jako totalny „look” dla bardziej odważnych. Na przykład, wybierz skórzane spodnie w połączeniu z kolorowym kaszmirowym swetrem, aby dodać odrobinę finezji do swojego stroju. Skórzana spódniczka natomiast zawsze dodaje duży ładunek stylu i elegancji.

Peleryna

Jako alternatywne rozwiązanie dla klasycznej kurtki zimowej – peleryna. Dawno tak wysoko nie plasowała się na „liście przebojów” w środowisku dyktatorów mody. Peleryna prezentuje się bardzo stylowo w kreacjach przeznaczonych na chłodniejsze pogody. Po względem kolorystycznym promowane są neutralne barwy takie jak szary, granatowy, czarny. Idealne przy dopasowaniu do pozostałych elementów garderoby.

Bezrękawnik

Kamizelka, serdak, kubrak – podobnie jak peleryna – przebojem wdarły się w bieżącym sezonie zimowym na wybiegi najważniejszych domów modowych. Tu również sugerowane są podstawowe kolory takie jak czarny i granatowy. Gwarantuje to, że będziesz bezrękawniki tej zimy nosić regularnie i w różnych wariantach stylistycznych. W przestrzeni polskiej mody ciekawą inspiracją z pewnością może być styl góralski.

Romby, kwadraty, prostokąty

Jest to ewidentne nawiązanie do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Najczęściej kreatorzy mody sugerują wersję czarno-białą. Figury geometryczne korzystnie prezentują się zarówno w wersji maxi jaki i mini, kiedy są tylko subtelną ornamentyką. Co więcej takie zdobnictwo nie ogranicza się jedynie do sukienek. Spodnie, kurtki, płaszcze, spódnice również prezentują się zjawiskowo w stylistyce geometrycznej.

Cygańska spódnica

W ubiegłym sezonie bohemiczne sukienki były modowym hitem. Obecnie promowana jest cygańska ornamentyka w wersji spódnicowej, która jest o wiele bardziej praktyczna w noszeniu. Ze swetrem i marynarką tworzy idealna stylizację.

Sukienka z lat czterdziestych

Tej zimy zdecyduj się na ultra kobiecą sukienkę w stylu lat 40-tych. Na początku sezonu należy ją nosić ze skórzanymi sandałami klinowymi i małą dżinsową kurtką, aby wyglądała bardziej współcześnie. Kiedy temperatury będą dużo niższe, dodaj wełniane rajstopy, parę wysokich butów i ładny płaszcz. Pomyśl o tym!

A co z kolorami?

Królem kolorów tej zimy będzie fioletowy. Ten ultra szykowny odcień można dopasować na przykład do czerwieni, aby uzyskać bardzo oryginalną i świeżą stylizację. Oczywiście ponadczasowe będą również kolory pastelowe zwłaszcza w wersjach soft, które doskonale komponują się z bielą i przez to idealnie eksponują opaloną cerę. I wreszcie jasne warianty żółtego. Ubrania w tych kolorach rozjaśnią nasze zimowe stroje i będą nam przypominać o, pełnych słońca, miesiącach letnich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz