Jak dbać o paznokcie – kilka prostych rad

Ładne paznokcie to nie koniecznie kolorowy lakier czy hybryda. Zadbane, zdrowe paznokcie mogą być również ozdobą ich właściciela. Pielęgnacja paznokci nie jest prosta, ponieważ na ich kondycję wpływa wiele czynników. Stosuj poniższe zasady, a wygląd twoich paznokcie z pewnością się poprawi.

Długość odpowiednia do stylu życia

Ładne paznokcie nie muszą być walce długie. Jeśli jesteś młodą mamą, pracujesz fizycznie, dużo piszesz na komputerze czy pracujesz w ogrodzie, lepsze dla Ciebie będą krótkie paznokcie. Będzie Ci wygodniej, a paznokcie nie będą narażone na złamania.

Gumowe rękawiczki

Niekorzystny wpływ na kondycję paznokci mają detergenty. Dlatego zawsze gdy: pierzesz ręcznie, myjesz naczynia, czyściesz łazienkę i toaletę, sprzątasz, zakładaj rękawiczki gumowe. Założenie rękawiczek trwa kilka sedund, a może przynieść ogromne korzyści.

Krem do rąk

Miej go zawsze w torebce. Stosuj zawsze gdy czujesz, że ręce są przesuszone np. po użyciu suszarki elektrycznej. Smaruj nie tylko dłonie, ale również palce. Odżywisz w ten sposób nie tylko paznokcie, ale także skórki.

Przerwa

Jeśli malujesz paznokcie lakierem hybrydowym, żelowym czy akrylowym, pamiętaj, że wysuszają one płytkę paznokcia i blokują dopływ powietrza. Nie dziw się, że twoje paznokcie po ciągłym malowaniu hybrydą są łamliwe i się rozdwajają. Zrób im przerwę przez 2 -3 tygodnie. Daj im czas na regenerację.

Zdrowa dieta

O paznokcie można dbać nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz, dostarczając im cynku miedzi i krzemu. W te składniki mineralne bogate są orzechy, pestki dyni i słonecznika. Dlatego dbaj o zdrową, zbilansowaną dietę.

Odżywki

Wybierz odpowiednią odżywkę dla twoich paznokci i jej używaj. Odżywki wzmacniające przeznaczone do kruchych i łamliwych paznokci. Skład tego typu odżywek sprawia, że stają się one twardsze i mniej łamliwe. Stosuj je codziennie jako baza pod lakier. Odżywki regenerujące wzbogacone są w skład pomagający w nawilżeniu paznokcia i odrastaniu zdrowych paznokci. Mają ładny połysk, dlatego sprawdzą się w roli lakieru. Kremy, oliwki i maseczki intensywnie pielęgnują przesuszone paznokcie i skórki. Taką kurację warto zastosować raz na jakiś czas.

Zdrowe i piękne paznokcie są zawsze w modzie. Aby zadbać o ich zdrowy wygląd wprowadź do swojego życia kilka prostych nawyków, które pozytywnie wpłyną na kondycję i wygląd paznokci. Jedź zdrowo, dzięki temu dostarczysz im odpowiednich składników mineralnych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz