Jak znaleźć odpowiedni rozmiar podczas zakupów odzieży online?

Spójrzmy prawdzie w oczy: kupowanie butów i ubrań online może być hazardem. Rozmiary są bardzo różne w różnych sklepach i markach, a czasami odesłanie niewłaściwego rozmiaru może być poważnym problemem. Notorycznie jestem kiepski w odesłaniu rzeczy, które mi nie pasują – zwykle o tym zapominam i ostatecznie przekazuję ubrania do lokalnego sklepu z używaną odzieżą. Ale to niestety oznacza mniej pieniędzy w portfelu i mniej ubrań w szafie.

Nawet jeśli nie uwielbiasz zakupów online, nie możesz zaprzeczyć, że dostępne są niesamowite oferty. Ponieważ sklepy internetowe są w stanie pobierać z dużych centralnych zapasów, często mają lepszą wyprzedaż i większy wybór w porównaniu z tradycyjnymi sklepami stacjonarnymi. Poza tym, że jest przystępny cenowo, jest bardzo wygodny. Kupując nową parę butów online, oszczędzasz sobie wizyty w sklepie, w którym możesz nawet nie znaleźć tego, czego szukasz.

Właściwy rozmiar

Co więc powinien zrobić kupujący, jeśli chodzi o rozszyfrowanie rozmiarów i upewnienie się, że wszystko pasuje? Garść wskazówek poprowadzi Cię we właściwym kierunku i za każdym razem pomoże Ci dobrać odpowiedni rozmiar:

1. Zmierz się

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zmierzenie się. Rozmiar 4 w jednej marce może wydawać się rozmiarem 6 w innej, dlatego ważne jest, aby kierować się pomiarami, a nie faktycznym rozmiarem sukienki.

Zmierz biust, talię i biodra. Możesz to zrobić, mierząc obwód klatki piersiowej w kierunku biustu, wokół pępka w talii i wokół kości biodrowych w celu wykonania pomiarów bioder. Zapisz swoje numery i miej je pod ręką, gdy będziesz gotowy do kupowania ubrań online.

2. Przeczytaj informacje o rozmiarach

Niemal każdy internetowy sprzedawca odzieży ma w swojej witrynie sekcję poświęconą informacjom o rozmiarach, co może uratować życie, gdy wydajesz pieniądze na rzeczy, których nie możesz przymierzyć. Nie ignoruj ​​tego – odkryj to!

Zanim zaczniesz dodawać ubrania do wirtualnego koszyka, upewnij się, że znasz zasady sklepu dotyczące rozmiarów. Nawet jeśli jesteś 6 w jednej marce, nie oznacza to, że automatycznie jesteś 6 w każdej marce. Niektórzy producenci po prostu pasują do większych lub mniejszych, więc nie polegaj na rozmiarze sukienki, dopóki nie przeczytasz informacji na stronie internetowej i nie określisz, który rozmiar najlepiej pasuje do Twoich pomiarów.

3. Poznaj różnicę

Jeśli chodzi o odzież damską, w niektórych sklepach sprzedaje się „brakujące” rozmiary, podczas gdy inne koncentrują się na „juniorach”. Ważne jest, aby znać różnicę między nimi, ponieważ będzie to miało ogromny wpływ na sposób dopasowania odzieży do ciała.

Niektóre ubrania takie jak sukienki, albo koszule mają zazwyczaj więcej miejsca w biuście i biodrach, więc świetnie nadają się do figur klepsydrowych . Z drugiej strony odzież juniorska jest oznaczona liczbami nieparzystymi i ma mniej miejsca na biodra i biust. Jest lepszy w przypadku mniejszych oprawek, modniejszych smaków i chłopięcych kształtów. Zawsze przed zakupem sprawdź rodzaj rozmiaru.

4. Zapisz to

Jednym ze sposobów, w jaki mogę bez obaw robić zakupy w Internecie, jest plik rozmiaru na moim komputerze. Kiedy odnoszę sukces z określoną marką, wpisuję markę i rozmiar, który noszę, do prostego dokumentu Worda na moim pulpicie. Prowadzę bieżącą listę, więc gdy znowu robię zakupy w Internecie, mogę szybko wyświetlić plik i dowiedzieć się, jaki rozmiar jest dla mnie odpowiedni. Ponieważ rozmiary różnią się tak bardzo w zależności od potrzeb, warto wiedzieć, czy jesteś 4 w jednej marce i 6 w innej. Ta sama koncepcja sprawdza się w przypadku butów, które często można kupić tanio w Internecie.

5. Zamów więcej niż jeden

Nigdy nie kupuj w internetowym sklepie odzieżowym, w którym nie obowiązują hojne zasady dotyczące zwrotów. Dobry sklep oferuje zapłatę za zwroty, ale inni będą wymagać, abyś zapłacił za etykietę zwrotną. Niemniej jednak omijaj sklepy, które nie zezwalają na zwroty.

Aby uniknąć problemu z rozmiarem, zamów dwa takie same ubrania w różnych rozmiarach na stronie internetowej z polityką zwrotów, z którą możesz żyć. Następnie odeślij ten, który nie pasuje. Po prostu upewnij się, że sklep oferuje zwrot pieniędzy za zwroty, a nie kredyt sklepowy, aby otrzymać zwrot pieniędzy po zwróceniu produktu.

Ostatnie słowo

Możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, przeglądając strony internetowe i kupując ubrania online, ale tylko wtedy, gdy wiesz, jak za każdym razem wybrać odpowiedni rozmiar. Ponieważ rozmiary, marki i dopasowanie mogą się różnić, zawsze sprawdź zasady zwrotów sklepu przed złożeniem zamówienia. W ten sposób będziesz dobrze wyglądać, podobnie jak Twój budżet.

Czy masz jakieś inne wskazówki, jak wybrać odpowiedni rozmiar podczas zakupów online?

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz