Jak robić zakupy w second-handach?

Zakupy w second-handach stały się swego rodzaju modą, którą warto kultywować, bo robienie zakupów w takich miejscach pomaga nam zaoszczędzić i pomóc środowisku. Jednocześnie jednak kupowanie w lumpeksach nie jest zbyt łatwe i osoby, które nie znają podstaw, mogą się szybko do tego zrazić. Ważne jest, aby podczas zakupów zwracać uwagę na kilka rzeczy, aby nie kupić niczego zniszczonego.

Zawsze dokładnie sprawdzaj ubrania

Przeważnie w second-handach towar jest segregowany i zniszczone czy poplamione sztuki, są wystawiane taniej albo w ogóle nie zostają dopuszczane do sprzedaży. Jednak zdarzają się też miejsca, gdzie pracownicy nie przejmują się wadami i wszystko od razu wystawiają na sklep. Przez to często niechcący możemy kupić towar, którego nie da się zupełnie odratować. Dlatego przed zakupem dokładnie obejrzyj każdą sztukę odzieży, którą chcesz kupić. Zwróć koniecznie uwagę na to, czy produkt ma plamy lub odbarwienia oraz czy nie zawiera dziur, lub nie ma brakujących guzików. Jeśli widzisz wadę, z której nie dasz rady naprawić, zrezygnuj z zakupu.

Czyhaj na różnego rodzaju promocje

Promocje pojawiają się w second-handach po cichu i przeważnie dostrzega je tylko czujne oko. Przy jednej z wizyt w swoim ulubionym lumpeksie dobrze jest zapytać sprzedawczyni, czy planują jakieś przeceny. Dzięki takim pytaniom będziesz wiedzieć, kiedy najlepiej odwiedzić dany sklep i zaoszczędzić jeszcze więcej. Pamiętaj jednak, że takie promocje przyciągają sporo osób, a co za tym idzie, towar może być przebrany i nie prezentować się zbyt elegancko. W takich warunkach dużo trudniej jest dokopać się do prawdziwych perełek, a często ich już nawet nie ma, bo czujni łowcy okazji już dawno je kupili. Dlatego takie promocje nie będą dla każdego.

Sprawdzaj, czy to na pewno oryginał

Jeśli nie znasz się na modzie i nie jesteś w stanie rozpoznać, czy jakiś produkt na pewno pochodzi od jakiejś prestiżowej marki, dobrze jest daną rzecz porównać ze zdjęciem prawdziwego markowego ubrania. Wtedy będziemy przynajmniej w stanie stwierdzić, czy nie jest to chamska podróbka nastawiona na wykiwanie nieuważnych klientów. Jeśli nie jesteś dalej pewna, czy dany produkt jest oryginalny, ale jest on dość tani, możesz go po prostu kupić i najwyżej potem odsprzedać komuś innemu. Czasami dobrze jest zaryzykować i najwyżej pogodzić się ze stratą kilku złotych, niż pozwolić, aby okazja umknęła nam koło nosa.

W second-handach są nie tylko ubrania

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że w second-handach znajdziemy sporo innych produktów, niż tylko ubrania. Są tam buty, biżuteria, czasami jakieś drobne przybory do gospodarstwa domowego. O ile samych butów lepiej nie kupować albo zaraz po zakupie dokładnie wyprać i zdezynfekować, o tyle biżuteria czy inne dodatki warto przejrzeć. Może się okazać, że wpadniemy na ciekawe akcesoria, które pomogą nam za grosze dopełnić nasze stylizacje. Oczywiście nie znajdziemy złotych czy srebrnych wisiorków, ale możemy znaleźć przepiękną sztuczną biżuterię, która zachwyci nas kolorem i często jakością wykonania jak prosto do jubilera.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz