Jaki krem na zimę wybrać zgodnie z typem skóry?

W miarę zbliżania się chłodniejszych miesięcy ciągłe wahania między silnymi wiatrami i mrozem na zewnątrz a dusznym centralnym ogrzewaniem w domu czy w większości pomieszczeń mogą siać spustoszenie na skórze.

Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry składa się z przypominającej cegłę i zaprawy szeregu komórek skóry wypełnionych białkami i otaczających ją lipidów. Jeśli nie jest utrzymywane odpowiednie nawilżenie, bariera skóry nie może pozostać nienaruszona. W miesiącach zimowych skóra jest szczególnie podatna na wysuszanie, ponieważ wilgoć ze skóry wyparowuje do zimnego, suchego powietrza. Ponadto w chłodne, zimowe miesiące ludzie często biorą długie gorące prysznice, co dodatkowo wysusza skórę.

Na szczęście, stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry, możesz przywrócić swojej spieczonej skórze życie. Jednak nie ma jednego produktu pasującego do wszystkich sytuacji i rodzajów skóry. Na przykład bogaty krem na bazie oleju może zdziałać cuda w przypadku suchej skóry, ale może zatykać pory i powodować wypryski, jeśli masz tłustą skórę. Dlatego wybierając krem nawilżający na dzień, należy pamiętać o typie cery i potrzebach skóry.

Zatem jakiego kremu na zimę używać?

Dla skóry normalnej: wybierz bogaty, nietłusty krem, który zawiera takie składniki, jak witamina C, witamina E, kwas hialuronowy i olej z kiełków pszenicy.

Dla skóry suchej: surowa, zimowa pogoda powoduje, że sucha skóra jest pozbawiona zarówno oleju, jak i wody. Dlatego ważne jest, aby używać bogatego kremu na bazie oleju zawierającego składniki nawilżające, takie jak olej z awokado, masło shea i kwas hialuronowy. Im cięższa formuła, tym lepszą barierę zapewni uszczelnienie wilgoci.

Dla skóry wrażliwej: Skóra wrażliwa ma tendencję do swędzenia i łuszczenia się zimą. Szukaj delikatnych kremów do twarzy, które są pełne przeciwutleniaczy (pomyśl o składnikach takich jak witamina C, awokado, ekstrakt z winogron, retinol itp.), aby uspokoić i naprawić podrażnioną skórę.

Dla skóry tłustej: Zwróć uwagę, że Twojej skórze brakuje wody, nie oleju. Dlatego ważne jest, aby unikać silnych kremów do twarzy. Zamiast tego szukaj lekkich kremów na bazie wody i środków nawilżających, które zawierają takie składniki, jak pidolan cynku, krzemionkę, zieloną herbatę, oczar wirginijski i wypełniający skórę kwas hialuronowy. Upewnij się, że formuła nie zawiera alkoholu, ponieważ może wysuszać skórę.

Dla skóry mieszanej: jeśli masz zarówno skórę suchą, jak i tłustą, wybierz bezolejowy krem lub krem nawilżający o lekkiej, równoważącej formule. Poszukaj składników takich jak tlenek cynku, ekstrakt z drzewa herbacianego, olejek jojoba, witamina C i inne przeciwutleniacze

Oprócz stosowania odpowiedniego kremu do twarzy myj twarz delikatnym środkiem myjącym, który nie usuwa białek i lipidów z bariery komórkowej. Ponadto bierz krótszy prysznic i nawilżaj skórę natychmiast po nim.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz